Tea Tree Oil může nepříjemně podráždit pokožku zvířete

Tea Tree Oil může být nebezpečný

Použili jste při ošetření drobných ranek, například po přisátém klíštěti, nebo drobných oděrek, např. u koček Tea Tree Oil ? Dbejte pozornosti na možnost vnitřního užití !

Tea tree oil popisujeme jako čirý až velmi světle zlatě zbarvený esenciální olej vyznačující se čerstvou vůní kafru. Tea tree oil se získává z listů kajeputu střídavolistého (Melaleuca alternifolia), jehož původní domovinou je severovýchodní pobřeží státu Nový jižní Wales v Austrálii. Tea tree oil se vyznačuje vynikajícími vlastnostmi vhodnými pro použití v medicíně pro své antiseptické a antimykotické účinky. Tea tree oil obvykle používáte zředěný, neboť čistý olej může vyvolat nežádoucí reakce.

Je třeba vždy brát na vědomí individualitu jedince : podráždění mohou vyvolat i nižší koncentrace. Tea tree oil je výborné antiseptikum vhodné na uklidnění a desinfekci kůže při různých infekcích. Tea tree oil však může být velmi nebezpečný při vnitřním užití, u zvířat může způsobit třes, zvýšený slinotok a hypotermii. Proto je třeba dbát opatrnosti hlavně u koček které by si Vámi ošetřené místo mohli olízat.

Předtím, než Tea Tree oil na kůži svého zvířátka aplikujete, kontaktujte nás pro radu či doporučení - nevhodná koncentrace roztoku či aplikace na místo, které si vyžaduje odborné lékařské veterinární vyšetření nemusí zdraví Vašeho zvířátka prospět. Pamatujte, že každý projev, zejména kožní, může mít spousty původců.