Praktický vytahovač klíšťat nejen pro psy a kočky

Praktické háčky na vytahování klíšťat

Trápí Vaše zvířátko klíště a nachází se na citlivém místě ? Je obtížné jej odstranit ? S praktickým háčkem na vytahování klíšťat půjde celý proces snadněji. Tyto háčky nyní naleznete v nabídce doplňků pro chovatele.

Klíště obecné patří mezi nejznámější druh cizopasníků, kteří napadají lidi i zvířata. Nejčastěji Klíště obecné napadá psy a kočky, neboť právě tato zvířata se poměrně často pohybují v nízkých travnatých porostech. Základní princip odstranění klíštěte je u zvířat velmi podobný odstraňování klíštěte u lidí.

Je však třeba jistá vyšší dávka zručnosti a rychlosti, neboť zvířátko nám zpravidla  dlouhodobě v jedné poloze nevydrží. Pro co nejrychlejší a správné odstranění klíštěte jsme pro Vás připravili speciální plastové háčky dvou velikostí. Nikdy nezapomínejte na to, že je důležité při vytahování klíštěte ničím jej nekapat, a to ani mýdlem či olejem či lihem.

Po odstranění parazita místo přichycení a jeho okolí důkladně očistěte desinfekčním roztokem a nezapomeňte si omýt ruce, neboť, je-li klíště infikované, tato infekce se může přenášet i pouhým dotykem.

Nikdy klíště nemačkejte, infikovaná krev  parazita se v podobě mikrokapének může dostat do Vašich očí, uší, úst či nosu.

Věříme, že Vám naše speciální plastové háčky přijdou vhod.