VETERINA BRNO VINOHRADY MVDr. BORIS SEMAN | PORADNA LÉKAŘE

Brno Vinohrady : Poradna veterinárního lékaře : Vše, co Vás z oblasti veterinárního lékařství a chovu zvířat nejvíce zajímá.

VETERINÁŘ RADÍ : POZOR NA ÚRAZY ZVÍŘAT V JARNÍM A LETNÍM OBDOBÍ

Jarní a letní měsíce jsou obdobím, kdy se většina psů, koček, ale jiných malých i větších domácích mazlíčků pohybuje venku na otevřeném prostoru. Psi, kočičky, fretky, králíci, ale třeba i potkani nebo želvy či šneci se dostávají po dlouhém zimním období pryč z uzavřených prostor domů a bytů a užívají si sluníčka podobně, jako jejich chovatelé. Toto období je však spojeno s vyšším rizikem výskytu úrazů, kdy statisticky nejčastějšími úrazy zvířat jsou zejména ve městech kolize s motorovými vozidly.

UPOZORNĚNÍ NA KLÍŠŤATA : VYUŽIJTE SPECIÁLNÍ VYTAHOVACÍ HÁČKY

UPOZORNĚNÍ NA KLÍŠŤATA : VYUŽIJTE SPECIÁLNÍ VYTAHOVACÍ HÁČKY
Klíště obecné patří mezi nejznámější druh cizopasníků, kteří napadají lidi i zvířata. Nejčastěji Klíště obecné napadá psy a kočky, neboť právě tato zvířata se poměrně často pohybují v nízkých travnatých porostech. Základní princip odstranění klíštěte je u zvířat velmi podobný odstraňování klíštěte u lidí. Je však třeba jistá vyšší dávka zručnosti a rychlosti, neboť zvířátko nám zpravidla dlouhodobě v jedné poloze nevydrží. Pro co nejrychlejší a správné odstranění klíštěte jsme pro Vás připravili speciální plastové háčky dvou velikostí.

STRACH ZE SILVESTROVSKÝCH PETARD A RACHEJTLÍ U PSŮ A KOČEK A JAK MU PŘEDCHÁZET

Hlavní problém u stresu až strachu z ohňostrojů u domácích miláčků vyvolává především strach z hlasitých zvuků, ať již se jedná především o psy, rovněž tak se však můžeme s těmito projevy strachu a stresu setkat i u jiných druhů domácích zvířat : u koček, papoušků či fretek.

Projevy strachu až fobie z hluku jsou, od nejlehčích po nejzávažnější, především, vyjma otřesu psychického či sluchového orgánu zvířete ty, které můžeme zevně pozorovat. 

Mezi nejčastější projevy strachu a fobie z nadměrného hluku jsou u psů zejména : 

PORADNA VETERINÁRNÍHO LÉKAŘE : PRVNÍ POMOC PŘI TEPELNÉM ÚPALU / ÚŽEHU U PSŮ A KOČEK ( HYPERTERMIE )

 V horkých letních měsících se veterinární lékař ve své praxi často setkává s problémem tepelného úpalu a slunečního úžehu u domácích zvířat, tedy u u psů, koček, drobných hlodavců, ale i u zvířat hospodářských, ba dokonce i exotů.

PORADNA VETERINÁRNÍHO LÉKAŘE : PRVNÍ POMOC PŘI OTRAVĚ PSŮ A KOČEK

Problematika otrav psů a koček z různých nástrah pohozených venku na ulici, ale i v domácnostech je, bohužel, stále aktuální. Existuje mnoho pro psy a kočky toxických látek, které mohou způsobovat otravy a právě těm by měl každý chovatel věnovat dostatečnou pozornost

Mezi nejběžnější otravy u psů a koček řadíme zejména:

a) OTRAVA PSŮ A KOČEK ČOKOLÁDOU :